16.11.2017р. Де козак там і слава (виховна година 2-А кл.)

Де козак там і слава

Україна має древню і величну культуру та історію, досвід державницького життя, які виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання дітей і молоді. Особливого значення набуває ознайомлення учнів з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху. Саме з початкових класів діти повинні розуміти, що тільки фізична витривалість, мужність, хоробрість – основна характерна риса захисників своєї Вітчизни у всі  часи її існування.

З метою ознайомлення  школярів з історією виникнення козаччини, популяризації козацьких звичаїв, обрядів, традицій Січі до учнів 2А класу завітали члени громадської організації «Козацьке стрілецьке братство» Віктор Федосюк,  голова Асоціації Стрілецьких товариств; Олександр Сокур, бунчужний, керівник культурно-просвітницького центру та Микола Чернота,  осавул.  Другокласники  із захопленням слухали розповіді оповідачів  про славні подвиги козаків у часи, коли потрібно було захищати свою землю від нападників, дивились відеофрагменти. Розглядали однострої (одяг) чорних запорожців, зброю. Найменший  з династії славних козаків Чернот Миколка  продемонстрував вміння володіти  справжньою бойовою шаблею. Ще один учень 2А класу Павлось Назар разом з татом Василем є членами козацького стрілецького братства.

Козаком може назватися кожен,  але бути козаком не так легко. Козацька вільна кров -  це праоснова,  яка закладена в генах. Козак - це  дух, козак - це воля. Козак демонструє  особистим прикладом:   я йду, хто хоче, хай іде зі мною або за мною, а хто кращий – піде наперед. Поєднує  козаків любов до України, до її славної історії, до козацької зброї і звичаїв нашого народу.